Kurā vēlēšanu iecirknī balsot?

Uzmanību – raksts tika rakstīts pirms pašvaldību un eiroparlamenta vēlēšanām, bet atgādinu, ka Saeimas vēlēšanās ir vienalga, kurā iecirknī Jūs balsojat, galvenais paņemt līdzi pasi. Iecirkņu sarakstu un darba laikus var iegūt centrālās vēlēšanu komisijas lapā.

Tuvojoties nākošajām pašvaldību un eiroparlamenta vēlēšanām dzīve Latvijas vēlētājiem – interneta lietotājiem – ir kļuvusi mazliet vieglāka. Ja esat apzinīgs Latvijas pilsonis (vai ES valsts pilsonis) un neesat saņēmis vēstuli ar informāciju, kurā vēlēšanu iecirknī esat reģistrēts, vai arī veiksmīgi esat to pakāsis, un Jūs nomoka mūžīgais jautājums “KUR BALSOT?“, tad viss vēl nav zaudēts, jo savu vēlēšanu iecirkni var uzzināt ļoti vienkārši pat nemaksājot ne santīma zvanam uz CVK informatīvo tālruni. Vienkārši ir jauns e-pakalpojums “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, (Nav, nav vairs– nespiediet uz šīs saites, kā var būt katram kāds vēlēšanu iecirknis, ja katrs iet vēlēt kur grib!) kurā katram atliek ievadīt personas kodu, uzvārdu un vārdu un Jums taps skaidrs, kādā iecirknī esat vai neesat reģistrēts. Tātad informācija no valsts nozīmes datubāzesVēlētāju reģistra – ir kļuvusi parastiem mirstīgajiem mazliet pieejamāka.

Atgādinu arī, ka e-pakalpojumi (vai vismaz lietas, kas par tādām ir nosauktas) ir pieejami arī:

 • Portālā latvija.lv – šī nu, protams, ir visslavenākā vietne no visiem e-pakalpojumu sniedzējiem 😉 Patīkami, ka pašlaik autentificēties var arī ar internetbankas kontu – tātad nav nepieciešams tikai Latvijas pasta e-paraksts.
 • Rīgas pašvaldības portālā – piemēram, kura vieta kurā bērnudārzā ir Jūsu sīkajam, kam autorizācija nav nepieciešama un visādas citādas lietas ar nepieciešamu autentifikāciju. Arī šeit var izmantot internetbankas kontus.
 • CSDD – uzzini savus soda punktus, mašīnas, kas Jums pieder, dabūt vienas dienas atļauju utml. Pietiek ar to, ka Jums ir e-pasts un vadītāja apliecība.

Protams, ir vēl milzums vietnes, kurās šis tas ir elektroniski pieejams, taču tajās dotā informācija ir saistoša mazākam cilvēku skaitam.

5 Responses to Kurā vēlēšanu iecirknī balsot?

 1. Māris saka:

  Vēl dažs pakalpojums noslēpies zem
  http://www.epakalpojumi.lv
  Izkaisīts valsts apmaksāto pakalpojumu izvietojums droši vien veicina lietderīgāku finansējuma “apgūšanu”.

 2. Gints Plivna saka:

  Saskaņā ar https://www.nic.lv/whois informāciju epakalpojumi.lv šķiet pieder privātai iestādei SIA “ZZ Dats”. Ņemot vērā, ka viņi ir specializējušies pašvaldību sistēmu izstrādē, arī epakalpojumi.lv saturs liekas ļoti atbilstošs.

 3. rbm saka:

  Ja tas e-pakalpojums vēl strādātu:)
  “Uzdotais personas kods neatbilst uzdotajam vārdam un uzvārdam vai persona nav atrasta Vēlētāju reģistrā.”

 4. Gints Plivna saka:

  Uz mani strādā 🙂 Izlasi pirmo līdz trešo punktu (jābūt visiem vārdiem un uzvārdiem, ja tādi vairāki). Ja nav skaidrs kāds ir precīzs vārds, uzvārds iedzīvotāju reģistrā, tad ir vērts izmantot e-pakalpojumu Mani vai manas pārstāvētās personas dati Iedzīvotāju reģistrā, kur Tu vari uzzināt kā tad iedzīvotāju reģistra prāt Tevi sauc. Autentifikācija notiek izmantojot arī internetbankas kontu.
  To vispār būtu vēlams zināt, jo arī tur, protams, gadās kļūdas un, ja tā, tad derētu par to viņus painformēt

 5. Rukicc saka:

  ValidatorCommonOnSubmit is not defined – bet pēc tam kaut ko tomēr parāda…. to pašu, kas bija uz lapiņas.
  Par e-pakalpojumiem vispār:
  Rīgas pašvaldības e-pakalpojums par bērnudārzu rindu ar tāds nedadomāts funkciju pilda bet papildus iespējas nekādas nesniedz.
  Līdz šim par CSDD pakalpojumiem šķiet viss ērti pārdomāti utt..

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: