100 000

100 000 – tieši tik daudz trapījumu (ehh, tiem, kam švaki ar latviešu valodu hits 😉 ) šorīt (šonakt) ap pusnakti sasniedza šis emuārs. Tā kā kopš pirmā gada jubilejas raksta nekas vairāk līdzīgs nav bijis, nolēmu izmantot izdevību.

Daži statistikas dati. Kopā, populārākie un lasītākie:

 • Pavisam pa šo laiku ir satapināts 101 ieraksts (šis jau ir 102). Tātad vidēji ~1000 trāpījumu katram rakstam. Nu jāņem gan vērā, ka šeit ir vēl vairāk vai mazāk statiskas lapas, arhīvu ieraksti, galvenā lapa utt., kas kopā aizņem 27% jeb ~27000 skatījumu.
 • Visvairāk līdz šim cilvēkiem ir interesējuši raksti par pamatlietām Galvenie datubāzu objekti un jēdzieni (4414), Kas ir SQL? (2684), Dažu relāciju datu bāzu uzskaitījums (2341).
 • Visvairāk lasījumus vienā dienā sakolekcionēja Mājas nodošana ekspluatācijā (331), kas ir diezgan loģiski, jo šī ir tēma, kas interesē ne tikai rūdītus datortārpus. Šai dienā 2010. gada 15. decembrī arī visvairāk bija kopējie pieprasījumi – 585.

Gada sākumā wordpress atsūtīja faktiski pamata statistiku apkopojumu e-pastā un tur bija tāda maģiska bilde emuāra veselības rādītājs (Blog-Health-o-Meter™). Man izskatījās lūk šādi:

Emuāra veselības rādītājs

Emuāra veselības rādītājs

Oooo, domāju nu gan, esmu varen kruts, gandrīz pats zaļākais no visiem 🙂 Nu tad intereses pēc paskatījos, no kurienes bildei aug kājas. Ahā URL ir šāds – http://s0.wp.com/i/annual-recap/meter-healthy5.gif. Nemaz nevajg būt nekādam lielam hakerim, lai pamainītu cipariņus URLī un atrastu, ka tie ir robežās no 2-5 un es esmu pats krutākais. Tiesa gan šis nosacītais pulkstenis nenozīmē praktiski neko, jo piemēram šim emuāram, gadā esot 240 miljoni vizītes un bilde ir tā pati. Tā kā wordpress acīmredzot gada sākumā lielākajai daļai savu rakstītāju vēlējās vienkārši uzlabot garastāvokli.

Atsauces. Nesen WordPress savas statistikas uzlaboja tādā veidā, ka tagad atsauces no viena domēna tiek grupētas un skaitītas kopā. Tad nu lūk:

 • pavisam kopā gandrīz 10000 atsauču no citām vietām;
 • pirmajā vietā php.lv ar 2091 atsaucēm, tālāk lv.wikipedia.org (1788) un boot.lv/forums/ (1128).
 • Pēdējā laikā esmu ieguvis arī zināmu popularitāti čivinātājā no kurienes 156 atsauces. Pats gan jāatzīst vēl neesmu tur ievācies un diez vai to drīzumā darīšu. Man šīs jaunās socializēšanās ārpus morāli novecojušā tete-a-tete veida un visi citi laika nositēji jau tā nosit tik daudz brīvo laiku, ka jaunas lietas galīgi nav nepieciešamas.

Meklējamās frāzes.

 • Šeit viss ir diezgan loģiski un vienos vārtos – dažādas variācijas par šī emuāra nosaukumu (datu bāzes, datubāzes, datu bazes, datubazes) aizņem 4 no pirmajām 5 vietām un kopā sastāda vairāk kā 1700 iesērfošanas šeit.
 • Vairāk kā 100 personas centās atrast kaut ko par mani vai manis rakstīto izmantojot manu vārdu un uzvārdu. Jācer, ka izdevās.
 • Pēdējā laika interesantākās frāzes ir bijušas:
  • “māja ar caurulēm” – jā nu jāatzīst manējā ir caurules.
  • “ko nevajag darīt ,kad esi slims?” – droši vien ignorēt slimību, jo tas pie laba gala nenoved.
  • “mūžīgo dzinēju piemēri” – laikam kāds vēl tic arī tādiem, iespējams šie cilvēki tic arī, ka bērnus atnes stārķis, bet diemžēl nāksies viņus apbēdināt.
  • “pārbaudi, sava prāta sačakarētības līmeni!” – nu man piemēram ilgu laiku redzot abreviatūru BP tā asociējās ar Borland Pascal un nevis British Petroleum.
  • “teikums ar maksimali daudz komatiem” – painteresējieties pie savas latviešu valodas skolotājas, iesaku arī palasīt Straumēnus, starp citu interesanta grāmata.
  • tomēr jāatzīst, ka pirmā gada hitu “jaunkundze pie ginekologa” neviens tā arī nav pārsitis, īsti pat nezinu ko piedāvāt, iespējams šis stāsts varētu būt mērķis, diemžēl gan angliski.
 • Kāds bariņš acīmredzami mēģina iegūt info par saviem līdzcilvēkiem, piemēram, “kā atrast cilvēku pēc personas koda?”, “atrast cilvēka personas kodu”, “atrast cilveku pec epasta adreses”, “personu dati”, “reģistrs meklet personu”, “personas dati” un vēl vesels bars līdzīgu frāžu. Nu man diemžēl jāapbēdina meklētāji, šeit noteikti to izdarīt nevarēs, bet tā vietā iesaku palasīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 204.7 pantu, ļoti saistoša informācija.

Par nākotni. Kā redzat sākotnējais rakstu birums ir apsīcis un aktivitātes periodi mijās ar klusuma brīžiem. Visdrīzāk, ka tā būs arī turpmāk, jo visādas privātas lietas un reālā pasaule tomēr krietni svarīgāka par virtuālo. Piemēram, šis te viena vakara uzceltais mājas draugs ir krietni interesantāk un veselīgāk nekā kaut ko rakstīt 😉

Sniegavīrs

Sniegavīrs

2 Responses to 100 000

 1. Jānis saka:

  Visai iespaidīgs rādītājs :). Esi arī mēģinājis saprast, cik ir tādi plus mīnuss regulārie lasītāji?

 2. Gints Plivna saka:

  Pirmajā diennaktī rakstam parasti kopā on-site views (pa tiešo emuārā) un syndicated views (caur rss) ir vidēji 300-400 skatījumi. Gadās arī izņēmumi uz abām pusēm, bet vidēji tātad apmēram tāds skaits vismaz tieši vai netieši izrāda zināmu interesi par šo vietni, cik no tiem patiešām izlasa vairāk nekā virsrakstu, grūti spriest.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: