Brainbench testi

Nesen kārtējo reizi uzpeldēja saruna par testiem un sertifikātiem, konkrēti par Brainbench testiem. Visu testu skaits viņiem ir diezgan iespaidīgs, šobrīd ap 700. Tad nu lūk ieskatījos viņu mājaslapā un izrādās, ka bezmaksas testu sarakstā ir veseli divi, kas attiecas uz datubāzēm:

Tātad, ja kādam ir brīvs laiks un vēlme vai nu noskaidrot savu zināšanu līmeni, vai iepazīties, kas tad ar šo tēmu tiek saprasts un ko tur būtu vēlams zināt, ir visas iespējas pamēģināt testu. Jāatzīst, ka es neizturēju un arī mazliet paniekojos. Neiespringstot RDBMS testā (jo tur nav īsti kur iespringt, vai nu zinām jautājumu, vai nē) un krietni vairāk iespringstot SQL pamatlietu testā (jo tur jautājumi ir diezgan pretīgi un traki jārēķina where klauzas, piemēram) dabūju diezgan pieklājīgus rezultātus abos. Ja godīgi, nezinu vai jebkādam kādreiz šie testi ir palīdzējuši iegūt darbu vai lielāku algu, man personīgi nē, varbūt Jums ir cita pieredze? Vienīgo jēgu es tur varu saskatīt tādu, ka šādi testi pašam sev ļauj noskaidrot vājās vietas un dod priekšstatu par to, kas šai tēmā varētu tikt prasīts.

Tagad mazliet par vēsturi. Tais senajās dienās, kad Brainbench (sākumā vēl Tekmetrics) dzima, cik atceros, visi testi bija bezmaksas, acīmredzot, lai savāktu auditoriju un iebarotu potenciālos klientus. Kas vēl neticamāk, toreiz šie par velti arī sūtīja sertifikātus uz mājām, man vēl daži pat ir saglabājušies, viens piemēram izskatās šādi:

Tekmetrics (tagad Brainbench) sertifikāts

Tekmetrics (tagad Brainbench) sertifikāts

Tagad glabājas mājās kā vēstures liecība 🙂

Šodien gan diemžēl nekas tāds vairs par velti nenotiek, ja neskaita dažus testus, tad par visu pārējo ir jāmaksā, pat elektroniski atsūtītu sertifikātu. Vēl tomēr neticamā kārtā par velti var lejuplādēt logo, ko, piemēram, var lepni uzspraust savā weblapā 😀

11 Responses to Brainbench testi

 1. Edgar Chupit saka:

  Kaut kur gadu atpakaļ, skatījos kādi viņiem ir Oracle testi. Kad sāku kārtot, sapratu, ka kvalitāte ir ļoti zema. Daži jautājumi bija pavisam nepareizi, dažos bija neliela kļūda. Testus pārtraucu un pat aizsūtīju viņiem dažus komentārus, diemžēl ja pareizi atceros nekādas atbildes no brainbench neesmu saņēmis 😦

 2. Gints Plivna saka:

  Njā, tas, ka nav nekādas atbildes, liecina tikai par (ne)ieinteresētību. Pa inetu gan klīst baumas, ka arī pašos Oracle sertifikātu jautājumos šad tad esot kļūdas 🙂 Tiesa gan, es pats esmu bijis slinks un neko neesmu kārtojis, tāpēc savu pieredzi nevaru pastāstīt.

 3. Janis saka:

  Ar tiem lejupielaadejamiem logo gan baigaa njemsanaas- tik daudz noteikumu par izmeeru, atrasanaas vietu utt. Piecreiz paarlasiju, bet taa arii nesapratu kur var tos logo likt un kur nee..

 4. Gints Plivna saka:

  Hmm, a tur kādi īpaši noteikumi? Vienīgais par logo, ko es redzēju, ir šāds teksts:
  Below are the logos for the certifications that you have earned. You may download them to put on your resume or web site by right-clicking on the image and choosing the option to save them.

  Tas tā kā baisi restriktīvs neliekas. Tiesa gan man tas arī nav īpaši aktuāli 🙂

 5. Jānis saka:

  Nesanāca tik smuki kā Tev :).
  Test: SQL (ANSI) Fundamentals
  Date: 14-Feb-2011
  Score: 4.28
  Correct/Total: (31/40)

 6. Gints Plivna saka:

  Nu masteris paliek masteris 😉

 7. Jānis saka:

  Nu tā jau i, tā jau i :). Otrs arī švakāk sanāca..
  Test: RDBMS Concepts
  Date: 15-Feb-2011
  Score: 4.21
  Weights: 100% RDBMS Concepts
  Elapsed time: 33 min 52 sec

  Bet nu var sevi pamierināt ar domu, ka no pārējiem licējiem 97% veicās sliktāk par mani :).

 8. reņģis saka:

  es biju gaidījis mazāk, bet par “RDBMS Concepts” es saņēmu 3,85 un par “SQL (ANSI) Fundamentals” es saņēmu 3,97 (transkripts). Brainbench lapa gan viscaur ļoti ož pēc atpalicības.

  • Gints Plivna saka:

   BTW ja vēlas likt publisku transkriptu, tad URL galā jābūt skaitlim, šite tāds nav. Ja vien, protams, wordpress automātiski nav ko nogriezis.
   P.S. Ā un par brainbench atpalicību. Īsti nesapratu kādā nozīmē tas ir domāts – pati vietne (dizains, funkcionalitāte) atpalikusi, vai jautājumi atpalikuši. Ja Tu domā jautājumus, tad šķiet neko diži atpalikušu SQLā nemanīju 😉 , ja domā dizainu un pašu vietni, tad domāju, ka tas ir diezgan sekundāri, jo šīs lapas galvenais uzdevums jau nav pārsteigt ar krutumu, bet būt funkcionālai.

 9. reņģis saka:

  es vakar ierakstīju komentāru, bet tas laikam ir pazudis spama filtrā, jo es biju ielicis adresi uz transkriptu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: