Neciešu jaunās tehnoloģijas

Kā jums patiktu, ja kāds uzzinātu jūsu apmeklētās vietas daudzu pēdējo mēnešu laikā? Vai varbūt piemēram, ik pa laikam uzņemtu kādu fotogrāfiju ar jums? Nu kādā brīdī, ko varbūt visiem tā arī negribētos rādīt?
Ja jums ir iPhone, tad tas viss ar Jums notiek. Vai gribi, vai nē. Jā jā tas pats aifons, kurš pasaulē jau pārdots cik tur miljonu miljonos eksemplāru, par kuru Latvijas blogeri raksta katru mīļu dienu, to pašu, pēc kura rindās esot stāvējuši kā traki.

Jā un no jūsu pārvietošanos var izveidot smuku karti. Te viena oriģinālā angliski ar stāstu par to, te viens arī latviski alkst visiem parādīt savas apmeklētās vietas. Te savukārt raksts krieviski par visām šīm lietām.

Protams, ka tas viss ir tikai Jūsu pašu labā – vietas kešo, lai noskaidrotu Jūsu koordinātas, un fotogrāfijas uzņem, lai noskaidrotu vainīgo un tā atrašanās vietu telefona nozagšanas gadījumā. Remember, it’s for your own good.

Nezinu, varbūt esmu paranoidāls, bet es gribu telefonu ar tieši 5 lietām:

 • zvanīt;
 • saglabāt numurus;
 • īsziņas;
 • kalendāru (principā varu arī iztikt bez);
 • pulksteni un modinātāju.

Viss. Man nevajag radio, foto, internetu, aplikācijas, kas izrēķina manu kāju pēdu temperatūru balstoties uz apēstajām kalorijām, izmēra pulsa ātrumu un iesaka nepieciešamās sirdszāles, nosaka kaimiņa atrašanās vietu un iesaka, vai varu iet viņa dārzā lasīt ķiršus, vai nē.

Šībrīža telefons lenām iet uz galu. Būs jāpērk jauns. Nezinu, ko pirkt, iespējams šo, bet pat tam esot radio. Nu priekš kam man tas, ja savā mūžā ne reizi neesmu to izmantojis telefonā?

4 Responses to Neciešu jaunās tehnoloģijas

 1. Māris saka:

  Vairāk kā gadu lietoju Nokia 1202. Sākumā baterija mēreni runājot turēja 10 dienas, beigās gan vairs tikai 5-7. Nesen sailgojos pēc internetbrowsēšanas, piemēram, braucot autobusā, un paņēmu Nokia C5-03. Visumā patīk, tomēr:
  1) defaultais font size browserī ir nesaskatāmi sīks, lapām, kuru web programmētājs norādījis konkrētu lielumu, to izmainīt nevar. Zoomēt katru jaunatvērtu lapu ir apgrūtinoši. Kāds ieteica instalēt citu browseri (mini Operu), nav bijis laika.
  2) saulē nevar redzēt neko, ja aizēno sauli, tad kautko.
  3) baterija jau jaunam tur tikai 3-4 dienas (tomēr gudr-foniem tas esot daudz).

  Cik zinu, daudzi telefonu softu uzturētāji krāj un glabā koordināšu statistiku pie konkrētiem CellID. Iespējams, tam ir arī cits iemesls, ne tikai nodrošināt lokācijas servisus (tipa kurā pusē šorīt esmu pamodies?) arī tiem, kuru aparātā nav GPS uztvērēja.
  Tas, ka tas fails kaut kur glabājas, varētu būt pat labi no viedokļa, ka vismaz reporti netiek sūtīti katru mīļu brīdi gadījumā, ja tarifs nav flatrate.

 2. Rukicc saka:

  Varbūt nemokies un izvēlies kādu no: http://www.just5.lv/indexNoIntro.php

 3. Māris saka:

  Kautkad būs mammai jāpērk jauns. Drīzāk izvēlēšos to pašu pārbaudīto Nokia 1202, jo Justs ir 3x dārgāks.

 4. curvoiser saka:

  Nja, laikam esmu no tiem, kam telefona izskats un darbošanās ērtums ar to, arī kautko izsaka. SPACE pēc izskata vien – neņemtu. Lialas pogas – forši 🙂
  Pārējais gan paliek, tās pašas 5 jau minētās funkcijas + kalkulators, ka nereti noder (taču tāds līdz kuram var ātri tikt, nevis kamēr “tiek ielādēts kalkulators”, visu jau esi izrēķinājis galvā) un lai pietiek vietas vairākām MP3 dziesmiņām/izgriezumiem. Lai var pamainīt zvana, sms un modinātāja signālu. Ja bieži signalizē, tad baigi sāk krist uz nerviem 🙂
  Tas takā būtu mans ideāls 😀

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: